Záhadné miesto Slovenska: Mesačná šachta nedá spávať mnohým
Mesačná jaskyňa je označovaná za najväčšiu záhadu Slovenska.
Príbeh Mesačnej šachty je jednou zo slávnych slovenských záhad. Aj keď existencia akejsi tajomnej podzemnej jaskyne nikdy nebola potvrdená, hoci sa o lokalizáciu pokúšali už mnohí, dávne tajomstvo má byť ukryté podľa dochovaných príbehov hlboko v tatranských lesoch.
Legenda o mesačnej šachte sa dostala do povedomia Čechov a Slovákov po krátko skončení 2. svetovej vojny, kedy sa objavilo svedectvo povstaleckého kapitána Antonína Horáka. Vo svojom denníku písal o svojom úžasnom objave v tatranských horách. Počas bojov mal vstúpiť do jaskyne, ktorá ho ochromila natoľko, že sa tam niekoľkokrát vrátil. Po dôkladnom prieskume prišiel k záveru, že jaskynný útvar nie je prírodného pôvodu ale je vybudovaný z akéhosi umelého materiálu. Steny boli podľa kapitánových zápiskov hladké a lesklé ako sklo a celé vnútro "jaskyne" vyzeralo ako dômyselné dielo pradávnej civilizácie.
Horák spomínal vo svojom denníku, že šachta mala valcovitý tvar. Steny tmavomodrej farby boli mimoriadne tvrdé a odolné voči poškodeniu. Údery krompáčom či rany z pištole v nich nezanechali žiadne stopy. Za touto šachtou mal neskôr Horák objaviť aj ďalšiu jaskyňu, ktorá dala celému podzemnému komplexu charakteristické pomenovanie vďaka tvaru polmesiaca.
Informácie o tajuplnom objave v slovenskom podzemí sa dostali aj do zahraničia vďaka spisovateľovi a záhadológovi z Francúzska - Jacquesovi Bergierovi, ktorí príbeh mesačnej šachty na základe Horákových zápiskov zaradil medzi svetové záhady vo svojom diele Ráno kúzelníkov.
Svetoví záhadológvia a fanúšikovia paranormálnych javov si myslia, že tajuplný útvar v tatranskom podzemí je dielom dávnych predkov, no existujú aj teórie o mimozemskom pôvode. Práve túto teóriu má potvrdzovať nezničiteľný materiál, z ktorého má byť šachta umelo vytvorená. Ďalšou z teórií zanietených bádateľov je tvrdenie o náraze mimozemskej vesmírnej lode do slovenských hôr.
No nech už sú adaptácie Horákových denníkov akékoľvek, záujemcov o Mesačnú jaskyňu nezjednocuje ani lokalizácia tajomného objektu. Antonín Horák totiž nezanechal žiadnu konkrétnu stopu, z ktorej by mohli potencionálni objavitelia záhadnej šachty vychádzať. Kontroverzná je tiež aj samotná existencia osoby menom Antonín Horák, keďže slovenské archívy z vojnových čias nepoznajú jeho meno, a ani podobné s hodnosťou kapitána. No aj na to má existovať vysvetlenie. Meno Antonín Horák prijal muž menom Ernest Hönig, kvôli svojmu židovskému pôvodu. Po vojne utiekol do Palestíny, kde aj zomiera. Môže sa však jednať aj o Antonína Horáka, ktorý po vojne emigroval do Spojených štátov amerických, kde svojho času zverejnil zápisky z objavu Mesačnej jaskyne v jednom časopise. Odiaľto mal svoje informácie čerpať aj spisovateľ Jacquies Bergier.
Mnohí nemenovaní pamätníci minulých čias tvrdili, že Horákov objav nebo po vôli vojenským tajným službám Sovietskeho zväzu, ktoré vystopovali jeho činnosť a zabránili verejnosti, aby sa o jaskyni dozvedela celú pravdu. Existencia ako aj obsah Mesačnej jaskyne je tak naďalej dobre uchovávaná a aj po rokoch od zmienky o nej na túto tému neutíchajú vášnivé diskusie.
Diskusná téma: Záhadné miesto Slovenska: Mesačná šachta nedá spávať mnohým
blåmärken utan orsak
blåmärken utan orsak | 19.07.2021
If some one wishes to be updated with most recent technologies therefore he must be pay a visit this web site and be up to date daily. blåmärken utan orsak sputdi.prizsewoman.com/map5.php
medical doctor degree
pripievy | 18.07.2021
<a href=https://prescriptionhim.com/>viagra without a doctor prescription</a>
health doctor near me consumer reports blood pressure monitors
GofBroge | 18.07.2021
<a href="https://himshairloss.com/#">propecia 1mg generic</a>
Mobilna obrobka skrawaniem
JamesPeelp | 18.07.2021
Mobilna obrobka skrawaniem <a href="https://www.google.gm/url?q=https://mobilna-obrobka-skrawaniem.pl">Mobilna obrobka skrawaniem</a>
Всем доброго дня
TERRI7471 | 18.07.2021
Добрый день!!!
Ленту при намотке следует вытягивать примерно до половины исходной ширины. Выбирая модель частотного преобразователя необходимо исходить из мощности и типа двигателя. Возврат в исходное состояние только в ручном режиме. Опрессовка выполненной работы воздушным компрессором. Помните что в соответствии с государственными стандартами и техническими требованиями нулевой провод должен быть исключительно синего цвета. На эту тему полезный вебсайт здесь https://stanokpo.ru/ .
Для просмотра характеристик и выбора нужной комплектации нажмите на товар. Разогреваясь до нужной температуры жидкость перемещается в верхнюю часть емкости. Хотя для большинства из нас водопровод является совершенно обычным делом на самом деле он практически в каждом случае является сложной инженерной конструкцией. Периодическую проверку знаний они должны проходить один раз в три года а на работах с повышенной опасностью ежегодно. Очень важно чтобы он был хорошо прикреплен так как небольшой люфт также может привести к его разрушению.
Желаю удачи!